Krkonošský survival
Čeština English

Krkonošský survival

Aktuality
22.2.2018

pokyny k parkování u Kary naleznete ZDE. NEZKOUŠEJTE ZAJÍŽDĚT PŘED VCHOD CHATY ANI NA VYLOŽENÍ VĚCÍ!

5.2.2018

Sháníte vybavení na Krkonošský Survival? Náš partner Sanasport nabízí to nejlepší z běžeckého obutí a oblečení. Vše pro přežití našeho krkonošského řádění pořídíte buď na jejich e-shopu, anebo na některé z prodejen v Praze, Brně nebo Olomouci. Tam vám navíc jejich odborně proškolení prodejci poradí s výběrem a udělají zdarma diagnostiku došlapu. A věřte nám, mají naběháno, takže vědí, o čem mluví. :) Sanasport se krom prodeje špičkového sportovního vybavení věnuje také dalším aktivitám spojeným převážně s běháním. Má pod palcem například video-seriál Můj první běh, který běžcům pomáhá (nejen) v začátcích. Ve městech, kde stojí jejich kamenné prodejny, navíc pořádají pravidelní běžecké tréninky zdarma. Jste z Prahy, Brna či Olomouce, anebo máte cestu kolem? Jste vítáni!

30.1.2018

ZÁVODNÍ TRIČKO z myši (dříve se říkalo „z pera“) Vaška Křivánka

27.1.2018

V době od 1.3. do 30.4. můžete využít 20% slevu na sortiment značky FARAMUGO. Platí pro závodníky, kteří k objednávce připojí poznámku o KS a své startovní číslo. Pokud by někomu neseděla barevná kombinace, může si tu svoji sám navolit. Např. bundu celou v jedné barvě. Nejzajímavější je asi nanomembránová bunda Perak, jejíž parametry jsou o dost lepší než ty u bund z GTX, přičemž cena je „někde jinde“. O závodním víkendu si ji budete moci na Kaře prohlédnout. Nanomembrána je vyrobená v ČR. Celou bundu šije kolektiv horského krejčího Vladimíra Bureše také v ČR. Stejně jako ostatní oděvy. Objednat lze i výrobky z Merina. /////////////­/////////////////////// GTX i nanomembrána tvoří 100% zábranu větru a dešti (samozřejmě dle výše vodního sloupce té které tkaniny). V tom se shodují. A v čem jsou odlišné?

PAROPROPUSTNOST-u nanomembrány jde o novou koncepci, prostě slovíčko nano- znamená podstatně vyšší počet pórů tkaniny. Neboli míst, kde je možnost vlhkost od těla odvětrat do ovzduší. Paropropustnostné oblečení je takové, které nebrání vodní páře odejít ven, pryč od těla, do okolního ovzduší. Tuto důležitou a očekávanou schopnost membránového oblečení hodnotíme v jednotkách Ret nebo MVTR. MVTR je v g/m2/24 h. Platí, že čím více, tím lépe. Ret v Pa.m2/W, je přesně naopak, kdy méně je více. A je daleko objektivnější. MVTR totiž nebere v úvahu teplotu a vzdušnou vlhkost, údaje tedy nebývají pravdivé. Ret hodnotí dle normy ISO 11092 energii, která je vyvinuta, aby se odpařilo konkrétní množství vody za dané teploty a vlhkosti vzduchu. Lepší pro nás je samozřejmě nižší Ret, tedy, že je třeba menší energie. Zde dosahuje nanomembrána na trhu bezkonkurenčních hodnot.

EKOLOGIE-obalením vláken tenkou vrstvou fluorkarbonu se prodlužuje životnost a funkčnost membrány. Ovšem od roku 2020 bude toto nebezpečné PTFE zakázané. Materiály Nanomembrane jsou ošetřeny bez použití těchto látek.

PRUŽNOST-některé nanomembránové materiály jsou elastické, dobře tak kopírují pohyby těla při sportu. To umožňuje PUR, na jehož základě se nanomembrána vyrábí.

HMOTNOST-stavba nanomembránových vláken umožňuje výrobu lehkých a přitom odolných tkanin

26.1.2018

Ode dnešního dne můžete číslo vašeho týmu považovat za dané. Tedy to, se kterým i odstarujete v závodě. Pokud některý z týmů zruší účast, tým z pozice např. 56 dostane „místo“ týmu, který odstoupil.

10.1.2018

Článek o KS'18 na ADREX.COM

9.1.2018

Závod podporují výkonné čelovky Lucifer vyrobené v ČR, jejichž čelovky si můžete na závod za 100Kč zapůjčit. Závod je dlouhý, náročný a dobrá čelovka je nutností. Zapůjčení rezervujte v následující tabulce , kde se dozvíte více informací.

5.1.2018

Základní startovné mělo být uhrazeno do dnešního dne. U více než deseti týmů stále platba chybí. Zda patříte mezi ně, lze zjistit přímo na webu ze seznamu přihlášených týmů. Nyní zbývá 7 volných pozic. Vždy někdo na poslední chvíli účast zruší, proto neváhejte, ani pokud na vás zbydou pozice 56 a vyšší. Navíc po 10 dnech týmy s neuhrazeným startovným smažeme.

23.12.2017

ZBÝVAJÍ 2 TÝDNY NA PLATBU ZÁKLADNÍHO STARTOVNÉHO POTÉ DOJDE K JEHO NAVÝŠENÍ

27.11.2017

Jak jsme již uváděli, na start KS'18 se nepojede dále než 50km. Při nejkratší možné cestě zpět do cíle na horskou chatu Kara také napočítáte méně kilometrů než minule. Samozřejmě ale s minimem bodů. Místo startu budeme odhalovat postupně. Zatím si troufáme říci, že bude mít zatím nejsilnějšího Genia loci, jakého kdy start KS měl.

« 1 2 3 4 5 7 9 »
Sponzoři
Partneři